SON EKLENENLER

Bugün yeni teklif sunulacak

Bakan Işıkhan, Bugün memurlar için yeni teklifi açıklayacaklarını söyledi.
17 Ağustos 2023 10:55

Bakan Işıkhan'dan toplantı öncesi kritik açıklama: Bugün yeni teklifi sunacağız

Milyonlarca memur ve memur emeklisi kamu işvereninin ikinci zam teklifini beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan kritik açıklama geldi. 

Memur ve memur emeklisinin 2024 ve 2025 yıllarında alacağı zam oranlarını belirleyecek 7. Dönem Toplu sözleşmesi görüşmelerinde süreç devam ediyor. Toplu sözleşme kapsamında 2 yıl için yüzde 110 zam isteyen Memur-Sen'in teklifine karşılık Kamu işvereni ilk teklifinde yüzde 42 zam teklif etmişti. Gözler bugün gerçekleştirilecek üçüncü toplantıya çevrildi. Hükümetin ikinci zam teklifini sunması beklenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan kritik açıklama geldi. Bakan Işıkhan, bugün yeni teklifi açıklayacaklarını söyledi.

ZAM TEKLİFİ BUGÜN MASADA

 Işıkhan, şunları kaydetti:

"Kamu İşveren Heyeti olarak ilk teklifimiz 2024'ün ilk altı ayı için yüzde 14, ikinci altı ay için yüzde 9, 2025 ilk altı ayı için yüzde 6, ikinci altı ay için yüzde 5 şeklinde oldu. Ancak teklifimizin, Memur-Sen tarafından revize edilmesi talep edildi. Bu sebeple çalışma takvimimiz doğrultusunda, bugün yeni teklifimizi sunmak üzere yeniden bir araya gelmeyi planlıyoruz. Yine çalışma takvimimize uygun olarak tüm paydaşların son teklifini 22 Ağustos itibarıyla vermesi gerekiyor."

 

TÜRKİYE GAZETESİ

BÜROKRASİ HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER