SON EKLENENLER

Yemeği beğenmeyince hesabı ödemeyen kaymakama soruşturma

İçişleri Bakanlığı, Artvin'de yediği döneri beğenmediği gerekçesiyle hesabı ödemeyen kaymakam hakkında soruşturma başlattı.
08 Kasım 2023 07:18

Yusufeli ilçesinde görev yapan Kaymakam Hacı Kerim Meral'in, yemek yediği restoranda döneri beğenmeyince hesabı ödemeden ayrıldığı iddiaları gündeme oturdu.

Olayın sosyal medyaya da yansımasının ardından İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu.

HESABI ÖDEMEYEN KAYMAKAMA SORUŞTURMA AÇILDI

Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada, "Bugün medyada yer alan konu ile ilgili Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral hakkında İçişleri Bakanlığımızca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Döneri beğenmeyip hesap ödemeyen kaymakama soruşturma - Artvin Haberleri

NE OLMUŞTU?

İlçedeki bir restorana iki misafiriyle beraber giden Meral, siparişi almaya gelen garsona cağ döner istediğini söyledi.

Garson, genel olarak işletmelerinde iş yoğunluğu nedeniyle saat 11.00'den sonra cağ döner kesmediklerini porsiyon olarak hizmet verebileceklerini dile getirdi.

Kaymakam da porsiyon döner siparişi verdi. Misafirleriyle birlikte yemek yiyip çay içen kaymakam, kasaya gelince diğer müşterilerinde duyacağı şekilde işletme sahibi Ferhat Kodat’a yemeği beğenmediğini söyleyerek işletmeden ayrıldı. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan işletme sahibi Ferhat Kodat, ”Kısa süre önce yeni ilçemize taşındık. Zaten zor bir süreç geçiriyoruz. Kaymakamımızın, davranışı bizi üzmüştür. Hesabı ödemesin, canı sağolsun fakat müşterilerimizin yanında bizi rencide etmesi beni ve çalışan arkadaşlarımızı üzmüştür. İlk kez işletmemize geliyor. Herkese diğer müşterilerimize nasıl hizmet ediyorsak kaymakamımıza da aynı hizmeti verdik. Kasaya gelip bağırarak 'Yemeği beğenmedim, tatlıyı beğenmedim bu yüzden hesap ödemiyorum' deyip çıktı gitti. Biz de canın sağ olsun deyip kendilerine kolonya ikramında bulunduk” ifadelerini kullandı.

Döneri beğenmeyen kaymakama soruşturma! - GENEL - Erzurum Pusula Gazetesi -  Son Dakika Erzurum Haberleri Güncel Haberler

İHA

BÜROKRASİ HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER